Výhody dovolenkovania v júni a septembri

Výhody dovolenkovania v júni a septembri

 

 Dovolenkovanie v týchto mesiacoch má svoje výhody a nevýhody.

Výhody

 Všetci chceme ísť na luxusnú dovolenku za niekoľko pár stovák eur.
Jún a september sú na to ako stvorené, pretože cestovným kanceláriám sa ešte nenapĺňajú kapacity na 100%. Pre mnohých ľudí sú tieto mesiace  atraktívnejšie z dôvodu menšieho množstva ľudí. Nemusíte vstávať skoro ráno a ísť prehodiť uterák cez ležadlo, aby ste mali cez deň miesto pri bazéne alebo na pláži. V hoteloch nie je tak veľa návštevníkov, po chodbách “nebehá“ veľa ľudí, nepočuť džavot detí. Aj keď prídete o čosi neskôr na obed, nemusíte sa báť, že nebudete mať voľný stôl, alebo že sa Vám neujde z Vášho obľúbeného jedla. V oblastiach, ktoré sú v lete preplnené sa môžete v pokoji prejsť a pozrieť si čaro danej krajiny. 

 - luxusná dovolenka za pár eur

 - menej vyťažené hotely

 - viac miesta na pláži

 - aj najrušnejšie oblasti sú pokojnejšie

 

Nevýhody

Počasie v týchto mesiacoch je v niektorých krajinách nestabilné. Týka sa to najmä mesiaca jún, kedy more nemusí dosahovať vyšších teplôt. Záleží hlavne na tom, ako sa počasie vyvíjalo počas predchádzajúcich mesiacov.
 V tomto období majú problém vycestovať hlavne rodiny so školopovinnými deťmi. Častokrát ich škola neuvoľní. Veľa hotelov ponúka rôzne animačné programy iba počas sezóny (júl, august) a preto sa môže stať, že nebudú spustené tobogany alebo iné atrakcie, najmä pre deti.  

-  počasie - obzvlášť v júni, teplota mora, nestálosť, v semptembri sa môžu dni skracovať a slnko zapadá skôr

-  uvoľnenie detí zo škôl

-  animácie, tobogany